Aktualności
Słowo dziękuję to za mało za okazaną pomoc
Słowo dziękuję to za mało za okazaną pomoc

Wszystkim z Państwa, którzy wspierają nas w tak trudnych chwilach, z jakimi przyszło nam się zmierzyć, z całego serca pragniemy podziękować. Ogrom życzliwości, jaki jest nam okazywany na co dzień, jest niezwykle cenny oraz umacnia nas w przekonaniu, że zdołamy przezwyciężyć ten ciężki okres. Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, która wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. W obliczu panującej epidemii społeczeństwo znalazło się w ciężkiej sytuacji ekonomicznej, a mimo to pomoc okazywana szpitalowi jest ogromna. Wszelkiego rodzaju wsparcie finansowe, rzeczowe czy usługowe spływające do nas na co dzień jest godne podziwu.  Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich z Państwa okazujących nam wsparcie, lecz możemy z całego serca PODZIĘKOWAĆ za spływającą pomoc, która jest bezcenna. Państwa zaangażowanie dodaje otuchy oraz przekonuje nas, że jesteśmy w stanie przezwyciężyć najtrudniejsze chwile, które są jeszcze przed nami.

 Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

ZALECENIA DLA PACJENTA Z DODATNIM WYNIKIEM BADANIA W KIERUNKU KORONAWIRUSA ZE WSKAZANIEM DO IZOLACJI W WARUNKACH DOMOWYCH pobierz

Oddział Ginekologiczno-Położniczy
Oddział Ginekologiczno-Położniczy

Droga Pacjentko!

W związku z panującą w kraju sytuacją epidemiologiczną oraz Poleceniem Wojewody Dolnośląskiego
z dnia 16 marca 2020 roku  Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. Oznacza to, iż w okresie pandemii koronawirusa do szpitala  będą trafiać wszyscy zakażeni pacjenci.

Z uwagi na zagrożenie musieliśmy podjąć bardzo trudną decyzję. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i matek jesteśmy zmuszeni zrezygnować z prowadzenia porodów. Oddział Ginekologiczno-Położniczy  przyjmuje  tylko pacjentki z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Porody kobiet bez podejrzenia zakażenia koronawirusem realizowane będą w ościennych szpitalach.

Personel medyczny oddziału bardzo prosi o wyrozumiałość. Zdajemy sobie sprawę, że narodziny dziecka są niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu rodziców, ale bezpieczeństwo mam i dzieci jest dla nas w zaistniałej sytuacji priorytetem.

                                                                                                        

             Helena Szwaj-Moreno                       

Kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego 

W trosce o zdrowie pacjentów Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu wprowadza następujące zasady:

1. Wszystkie planowe przyjęcia do szpitala zostały wstrzymane.

2. W SOR przyjmowani będą jedynie pacjenci w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

3. NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA czynna jest codziennie od godz. 18:00 do rana do godz. 8:00. W soboty, niedziele i dni świąteczne przez całą dobę. Poradnia znajduje się na pierwszym piętrze budynku B wejście nr 2 od strony parkingu i postoju karetek.

PAMIĘTAJ! Zanim zechcesz skorzystać z porady lekarza, podobnie jak dzieje się to obecnie we wszystkich przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, najpierw – w celu konsultacji – należy skontaktować się telefonicznie, numery telefonów: 511 742 111 lub 75 738 01 31.

4. Poradnie Specjalistyczne oraz Pracownia Endoskopowa zostały zamknięte. W przypadku jakichkolwiek pytań bardzo prosimy o kontakt 75 738-01-32; 511-742-111; 75 738-02-80.

5Punkt pobrań w Laboratorium został zamknięty. Wyniki badań wydawane są od godz. 11:00 budynek C  (proszę dzwonić do drzwi obok, po lewej stronie).

 

JEŻELI PODEJRZEWASZ ZAKAŻENIE KORONAWIRUSEM

NIE WCHODŹ DO BUDYNKU SZPITALA

SKONTAKTUJ SIĘ ZE STACJĄ SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNĄ:

tel.  75 732-32-46; 514-413-460; 600-043 978

I POSTĘPUJ ZGODNE Z WYTYCZNYMI.

W PRZYPADKU NASILONYCH OBJAWÓW DZWOŃ: tel. 112.

 

IZBA PRZYJĘĆ PACJENTÓW Z PODEJRZENIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM W ZESPOLE OPIEKI ZDROWOTNEJ W BOLESŁAWCU
ZNAJDUJE SIĘ W BUDYNKU C SZPITALA WEJŚCIE nr 3

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu ma nadzieję,  że wprowadzone  ograniczenia spotkają się ze zrozumieniem i akceptacją pacjentów –

podjęte są dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa.

DZIĘKUJEMY!
DZIĘKUJEMY!

Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim za okazane wsparcie i pomoc.

Na nasz apel odpowiedziało wiele osób nie tylko z Bolesławca, lecz z całej Polski.

 Każde Państwa wsparcie w obecnej sytuacji jest bardzo cenne. Dziękujemy!

Pilna Informacja o pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

W związku z decyzją Wojewody Dolnośląskiego przekształcającą nasz Szpital w Jednoimienny Szpital Zakaźny z ograniczeniem dostępności do Podstawowej Opieki Zdrowotnej nastąpiło znaczne pogorszenie dostępności do opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu bolesławieckiego.

Kierując się dobrem pacjentów, podjęliśmy decyzję o zmianie zasad pracy naszego szpitala. Szpitalny Oddział Ratunkowy zostaje częściowo wyłączony z jednostek organizacyjnych dedykowanych do zwalczania epidemii koronawirusa i wznawia swoją działalność.

Niestety pacjenci muszą zdawać sobie sprawę, że wymogi sanitarno-epidemiologiczne ograniczają możliwości pracy Oddziału. W oparciu o Ustawę  z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym / Dz. U. 2006 Nr 191 poz. 1410/ przyjmowani będą jedynie pacjenci w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Ustawa definiuje to jako stan nagłego zagrożenia zdrowotnego – stan polegający na nagłym lub przewidywanym w krótkim czasie pojawieniu się objawów pogarszania zdrowia, którego bezpośrednim następstwem może być poważne uszkodzenie funkcji organizmu lub uszkodzenie ciała lub utrata życia, wymagający podjęcia natychmiastowych medycznych czynności ratunkowych i leczenia. Stanem takim będzie poważny uraz, objawy dotyczące układu krążenia/zaburzenia rytmu serca, bóle w klatce piersiowej/ nagły wzrost ciśnienia tętniczego, objawy udaru mózgu czy zaburzenia świadomości. Stanem nagłego zagrożenia zdrowotnego nie będzie drobny uraz – skręcenie stopy, stłuczenie palca czy uraz kolana, nie będzie to także zaostrzenie dolegliwości ze strony choroby przewlekłej.

Pamiętajmy – Szpitalny Oddział Ratunkowy to nie jest poradnia POZ czy chirurgiczna. Pacjenci, którzy nie są w stanie nagłego zagrożenia, mają obowiązek przyjmować placówki w szpitalach ościennych. Ponieważ zdaję sobie sprawę, że nie można od pacjenta wymagać obiektywnej i fachowej oceny stanu swojego zdrowia i ma pełne prawo być tym stanem zaniepokojony – w przypadku wątpliwości wprowadzamy zasadę stosowaną już w POZ – konsultację telefoniczną z Triage SOR/ 75 738 02 60/.

W przypadku zgłoszenia się trzeba zaakceptować ograniczenia swobody przemieszczania się – przed wejściem do SOR znajduje się domofon, przez który nawiązuje się kontakt z personelem Triage, można spodziewać się konieczności oczekiwania przed wpuszczeniem do Oddziału nawet na dworze, zaleca się unikanie zbędnej ilości osób towarzyszących pacjentowi, które poza bezwzględną koniecznością nie będą wpuszczane do Oddziału, przypominam też o obowiązującym zakazie jakichkolwiek odwiedzin pacjentów na Oddziale czy przechodzenia przez teren Oddziału w drodze do poradni, wyjścia, itd.

Mam nadzieję, że te ograniczenia spotkają się ze zrozumieniem i akceptacją pacjentów – podjęte są dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa. Jakiekolwiek naruszenie zasad sanitarno-epidemicznych spowoduje automatyczną i niezależną od nas decyzję o natychmiastowym zamknięciu Oddziału, wdrożeniem kwarantanny pacjentów i personelu – co mimo nawet najlepszych chęci – automatycznie zamknie jakikolwiek dostęp do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

 

                                                      p.o. Kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

                                                                Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu  

                                                                                               Piotr Lenartowicz

W związku z panującą w kraju sytuacją  epidemiologiczną oraz z niemożnością pozyskania niezbędnych środków do zabezpieczenia personelu oraz pacjentów
Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu
PROSI O WSPARCIE I POMOC finansową lub rzeczową w zakresie:

- kombinezony ochronne,

- maseczki jednorazowe,

- fartuchy  fliselinowe,

- maski fliselinowe,

- fartuchy z folii,

- rękawice nitrylowe rozm. S,M,L,XL

- czepki damskie fliselinowe,

- czepki męski fliselinowe,

- gogle ochronne,

- ochraniacze na buty,

- środek do dezynfekcji rąk,

- płyn do mycia rąk,

- chusteczki do dezynfekcji powierzchni ,

- chusteczki do dezynfekcji ,

- płyn do dezynfekcji pomieszczeń.

W przypadku darowizny rzeczowej prosimy o kontakt tel. 517-864-389

Wsparcia finansowego można dokonać wpłacając środki pieniężne na konto
Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu nr 91 1560 0013 2640 9151 4000 0001
lub Fundacji „Wspierajmy Zdrowie” nr konta: 73 1050 1748 1000 0023 3245 8435

Każde Państwa wsparcie w obecnej sytuacji jest bardzo cenne. Dziękujemy!

Zajęcia w Szkole Rodzenia ODWOŁANE
Zajęcia w Szkole Rodzenia ODWOŁANE

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu informuje, iż zajęcia prowadzone w Szkole Rodzenia
działającej przy ul. Jeleniogórskiej 4, 59-700 Bolesławiec
zostały ODWOŁANE. 

6