Aktualności
„Wolontariusz z Wielkim Sercem”
„Wolontariusz z Wielkim Sercem”

Po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii konkursu przyznano tytuł „Wolontariusza z Wielkim Sercem”.  To specjalne wyróżnienie odebrała doktor Janina Piestrak – Babijczuk, za wiele lat bezinteresownej działalności na rzecz chorych dzieci, pomoc osobom w podeszłym wieku i wolontariacką pracę w poradni chirurgicznej.

Mikołaj odwiedził dzieci z Oddziału Pediatrycznego
Mikołaj odwiedził dzieci z Oddziału Pediatrycznego

Dnia 06 grudnia 2019r. Mikołaj nie zapomniał o dzieciach przebywających na Oddziale Pediatrycznym

w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Wszystkie dzieci dostały prezenty :) 

 

      

BADANIA KARDIOLOGICZNE
BADANIA KARDIOLOGICZNE

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu  wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z usług kardiologicznych. Konsultacja oraz badania są odpłatne.

 

Koszt badania z konsultacją – 100 zł,

USG serca -130 zł,

Holter EKG – 100 zł,

Holter RR – 100 zł.

Zapisy w rejestracji poradni Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu ul. Jeleniogórska 4,
 tel. 75 738 01 32 lub 511 742 111

AUDYT NADZORU SYSTEM JAKOŚCI ISO 9001:2015 UTRZYMANY
AUDYT NADZORU SYSTEM JAKOŚCI ISO 9001:2015 UTRZYMANY

         W dniu 25 listopada (poniedziałek) 2019r. w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu odbył się AUDYT NADZORU ISO 9001:2015 przeprowadzony przez zewnętrzną międzynarodową jednostkę certyfikującą IMQ.  

         W wyniku przeprowadzonej kontroli Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu otrzymał rekomendację, przez co utrzymał Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015 na kolejny rok.

Polisomnografia w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu
Polisomnografia w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

Polisomnografia jest narzędziem diagnostycznym monitorującym aktywność organizmu w czasie snu. Podczas badania rejestrowana jest czynność elektryczna mózgu, mięśni szkieletowych, gałek ocznych, przepływ powietrza przez drogi oddechowe, ruchy klatki piersiowej i brzucha, EKG, a także zaburzenia ruchowe oraz chrapanie. Procedura ta jest nieinwazyjna i nie wymaga specjalnego przygotowania. Jest przeznaczona dla chorych cierpiących na zaburzenia snu, chrapanie, bezdechy nocne, jak również skarżących się na objawy dzienne: ciągłe zmęczenie, niewyspanie, zaburzenia pamięci i koncentracji, przewlekające się bóle głowy, choroby towarzyszące jak: oporne nadciśnienie tętnicze czy zaburzenia rymu serca. W celu wykonania badania pacjenci winni być kierowani do Oddziału Chorób Wewnętrznych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Komputery dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu
Komputery dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

Dnia 7 listopada 2019 roku Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu otrzymał w darze od firmy HOERBIGER Automotive Sp. z o. o.    20 komputerów firmy DELL. Utrzymanie właściwego poziomu świadczeń zdrowotnych wymaga od szpitala środków finansowych nie tylko na wyposażenie, urządzenia i sprzęt medyczny, bieżące inwestycje i remonty, ale również modernizację zaplecza komputerowo-informatycznego. Ze względu na trudną sytuację finansową, każde wsparcie jest bardzo ważne.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu jeszcze raz serdecznie dziękuje

firmie HOERBIGER za hojność. 

6