Aktualności
Polisomnografia w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu
Polisomnografia w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

Polisomnografia jest narzędziem diagnostycznym monitorującym aktywność organizmu w czasie snu. Podczas badania rejestrowana jest czynność elektryczna mózgu, mięśni szkieletowych, gałek ocznych, przepływ powietrza przez drogi oddechowe, ruchy klatki piersiowej i brzucha, EKG, a także zaburzenia ruchowe oraz chrapanie. Procedura ta jest nieinwazyjna i nie wymaga specjalnego przygotowania. Jest przeznaczona dla chorych cierpiących na zaburzenia snu, chrapanie, bezdechy nocne, jak również skarżących się na objawy dzienne: ciągłe zmęczenie, niewyspanie, zaburzenia pamięci i koncentracji, przewlekające się bóle głowy, choroby towarzyszące jak: oporne nadciśnienie tętnicze czy zaburzenia rymu serca. W celu wykonania badania pacjenci winni być kierowani do Oddziału Chorób Wewnętrznych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Komputery dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu
Komputery dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

Dnia 7 listopada 2019 roku Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu otrzymał w darze od firmy HOERBIGER Automotive Sp. z o. o.    20 komputerów firmy DELL. Utrzymanie właściwego poziomu świadczeń zdrowotnych wymaga od szpitala środków finansowych nie tylko na wyposażenie, urządzenia i sprzęt medyczny, bieżące inwestycje i remonty, ale również modernizację zaplecza komputerowo-informatycznego. Ze względu na trudną sytuację finansową, każde wsparcie jest bardzo ważne.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu jeszcze raz serdecznie dziękuje

firmie HOERBIGER za hojność. 

Akcja „Serce od serca” – poduszki dla kobiet po mastektomii dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu
Akcja „Serce od serca” – poduszki dla kobiet po mastektomii dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

Bolesławieckie Stowarzyszenie Kobiet IN Gremio wspólnie z Pracownią Rękodzieła działającą przy MDK oraz Bolesławieckim Klubem Amazonek w dniu 26 października zorganizowały wspólną akcję szycia poduszek dla kobiet po mastektomii. 

 

Zadbaj o kręgosłup swojego dziecka
Zadbaj o kręgosłup swojego dziecka

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu realizuje akcję „Zadbaj o kręgosłup swojego dziecka”. Akcja ma na celu przeprowadzenie jak największej ilości badań profilaktycznych u dzieci szkół podstawowych  klas III-IV z miasta oraz powiatu bolesławieckiego.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu uczestniczył w Dniach Seniora
Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu uczestniczył w Dniach Seniora

W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych i Europejski Dzień Seniora. Jest to okazja do zwrócenia uwagi na szacowne pokolenie najstarszych mieszkańców naszego miasta, podkreślenie potencjału ich doświadczenia, zasług i wartości, z których może czerpać młode pokolenie. Bolesławieckie obchody Dnia Seniora odbyły się 1 października w sali Kina Forum. Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu przygotował dla uczestników punkt pomiaru poziomu cukru, ciśnienia tętniczego krwi, tętna oraz saturacji, konsultacje z dietetykiem oraz konsultacje z lekarzem onkologiem: badanie dermatoskopem.

"Głos matek ma moc zmiany"

Fundacja Rodzić Po Ludzku przedstawiła wyniki akcji "Głos matek ma moc zmiany", w ramach której kobiety w całej Polsce oceniały porodówki oraz  dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z pobytem w szpitalu. Na podstawie wypełnianych przez nie ankiet portal GdzieRodzic.info stworzył ranking szpitali położniczych w województwie dolnośląskim. Kilkadziesiąt tysięcy kobiet w całej Polsce wypełniło szczegółowe ankiety, w których oceniały opiekę, zachowanie personelu, wsparcie po porodzie, a także warunki panujące w szpitalu. Akcja miała na celu sprawdzenie jakość opieki okołoporodowej w szpitalach - od izby przyjęć do momentu wyjścia.

Na podstawie wyników ankiet portal GdzieRodzic.info stworzył ranking szpitali położniczych. W rankingu uwzględniono 25 szpitali z województwa dolnośląskiego. Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu znalazł się na 9 miejscu, uzyskując tyle samo punktów co szpitale na miejscu 8 i 7.

Ranking "Maluchy na Brzuchy"
Ranking

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu znalazł na 3 miejscu  w Rankingu „Maluchy na Brzuchy” uzyskując złoty medal za realizowanie prawa do dwugodzinnego
i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry po porodzie.

Ranking został stworzony na podstawie analizy ankiet Fundacji Rodzić po Ludzku, które były wypełniane przez kobiety po porodzie. Wyniki ankiet dostępne są na stronie: https://gdzierodzic.info

Masaż w Dziale Fizjoterapii - 40%
Masaż w Dziale Fizjoterapii - 40%

Dział Fizjoterapii oferuje wszystkie masaże 40% taniej. Serdecznie zapraszamy. 

Promocja trwa od 01 października  do 31 grudnia 2019r. 

CENNIK  pobierz    -40% na masaże od ceny wyjściowej  

Telefon: 75 738 01 66

17